حمایت‌های مداوم مالی، انسانی و پزشکی رژیم صهیونیستی از معارضان و تروریست‌های سوریه


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که پیشتر گزارشات مختلفی از ارائه کمک‌ها و خدمات درمانی از سوی رژیم صهیونیستی به معارضان و تروریست‌های سوری زخمی در بلندی‌های جولان اشغالی منتشر شده بود، اکنون یک گزارش رسمی نشان می‌دهد اسرائیل از معارضان حمایت مالی هم داشته است.

وبگاه «تایمز اسرائیل» به نقل از منابعی در گروه‌های معارض و تروریستی در سوریه نوشت اسرائیل از زمان آغاز بحران در این کشور، بصورت مداوم از طریق مرز بلندی‌های جولان، حمایت‌های مالی، انسانی و پزشکی به معارضان سوری ارائه می‌کند.

در این گزارش با ذکر مثالی از یک گروه کوچک از معارضان که ماهانه ۵هزار دلار از این رژیم دریافت می‌کرده، آمده است: «اسرائیل در حال حمایت از این عناصر است که با تلاش دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه و حامیان ایرانی، لبنانی و روسی وی برای ایجاد منطقه حائل در مرز سوریه-فلسطین اشغالی مخالف هستند.»

گزارش مذکور که از طریق مصاحبه با چندین نفر از فرماندهان معارضان تروریست و ۳ فرد آشنا به سیاست‌های محرمانه اسرائیل تهیه شده است، تاکید می‌کند این رژیم یگان نظامی ویژه‌ای را هم از سال ۲۰۱۶ برای نظارت و هماهنگی انتقال کمک‌ها، پرداخت حقوق به تروریست‌ها و همچنین خرید تسلیحات و مهمات برای آنها ایجاد کرد.

بر این اساس، «تعامل مخفی» مذکور با هدف تقویت گروه‌های معارض و تروریست در سوریه جهت مقابله با نیروهای دشمن با اسرائیل که رزمندگان ایرانی (سپاه) و لبنانی (حزب‌الله) را شامل می‌شود، انجام می‌گیرد.

«ایهود یعاری» تحلیلگر و روزنامه‌نگار ارشد صهیونیست نیز با بیان اینکه حمایت‌های اسرائیل از معارضان در زمان تصدی وزارت جنگ توسط «موشه یعلون» آغاز شد، می‌نویسد اسرائیل این حمایت‌ها در جولان را «حسن همجواری» تعبیر می‌کند.

تایمز اسرائیل به نقل از «معتصم الجولانی» سخنگوی گروه «فرسان الجولان» – یکی از چندین گروه معارض سوری تحت حمایت رژیم صهیونیستی – می‌نویسد: «اسرائیل بصورت قهرمانانه‌ای در کنار ما ایستاد. ما بدون حمایت‌های اسرائیل نمی‌توانستیم دوام بیاوریم.»

«ابو صهیب» فرمانده این گروه می‌گوید ماهانه حدود ۵هزار دلار از اسرائیل دریافت می‌کند. این گروه از سال ۲۰۱۳ بعد متحمل شدن تلفات سنگین در حمله به ارتش سوریه، به سوی اسرائیل دست دراز کرده و آن را «نقطه عطفی» برای خود می‌داند.

یک تروریست در گروه «لواء اسود الرحمن» می‌گوید بیشتر معارضان می‌خواهند با اسرائیل همکاری داشته باشند.

این گزارش در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی پیشتر سعی داشتند خود را از بحران سوریه بیرون نگه داشته و نقش حمایتی از معارضان و تروریست‌ها را مخفی نگه دارند.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این گزارش با به رسمیت شناختن حمایت از معارضان سوری، گفت هر کاری برای حفظ امنیت مرزها و ممانعت از تشکیل هسته‌های عملیاتی متخاصم علیه اسرائیل در بلندی‌های جولان سوری انجام خواهد داد.

پیشتر نیز خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارشی را از «آنتونیو گوترش»‌ دبیر کل سازمان ملل متحد منتشر کرد که در آن گوترش بر حمایت‌های اسرائیل از گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه مانند «جبهه النصره» تاکید می‌کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خSource link

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌تان را بنویسید:

بیست + یازده =

رفتن به نوارابزار