تسلط ارتش سوریه بر «الرصافه» در ریف الرقه


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه و همپیمانان آن پس از درگیری شدید با عناصر داعش دوشنبه‎شب موفق شدند بر شهر «الرصافه» در ریف جنوبی الرقه مسلط شوند.

خبرگزاری سانا به نقل از منابع سوری گزارش داد که نیروهای سوری در عملیات آزادسازی الرصافه بر ۲۰ روستا و مزرعه حومه آن نیز تسلط یافته‎اند.

در این عملیات، تعدادی زیادی از تروریست های داعش کشته شدند و شش خودروی بی ام و، ۱۱ تانک، ۱۰ توپ، ۹ خمپاره و پرتاب‎کننده موشک و بیش از دویست خودروی گوناگون منهدم شدند.

اسامی تروریست‎هایی که در عملیات الرصافه کشته شدند در ذیل آمده است:

 -بسام الشعبو ملقب به أبو مقداد

-عبد اللطیف عبد الله الدرمول

-عبد الرحمن شردوغ

-أبو درید اللیبی

-ذیب الجریات ملقب به أبو محجن

-أبو عبد الرحمن الشیشانی

-عابد عبد الکریم ذکرى

– أبو ریاح محمود سعید العراقی

– أبو ریاض الریان

– عبد الله محمد أبو ریاق التونسی

– سلمان سعید الدعیع

– أبو قدور العراقی 

مهمترین مناطق و روستا و مزارعی که ارتش سوریه کنترل آن را در دست گرفته خود گرفته است عبارتند از: «العیساوی، جعیدین، الکرادی، خربه المیتاها، الصیان، حقل نفط الثوره، محطه نفط الرصافه، ضهره أنباج، جب أبیض، بئر أبو السنابل، خربه علاوی الدخیل، جب الغانم، أبو سوسه، جب عزیز، بئر أنباج، شاره أنباج، تل قلیب، بئر قلیب، جب أفابوس، جب مشرفه أنباج، تل العفطه، رجم الهوره، رجم الصافیه، بئر الدران، فر العداد.»

نیروهای ارتش سوریه ساعاتی پس از سرنگونی روز گذشته جنگنده سوری توسط ائتلاف آمریکایی در شهر الرصافه، وارد این شهر شدندو این موفقیت یک روز پس از اقدام خصمانه ائتلاف آمریکایی که روز گذشته در نزدیکی همین مکان جنگنده سوخوی سوریه را سرنگون کرد، حاصل شده است.

انتهای پیام/حSource link

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌تان را بنویسید:

سه × دو =

رفتن به نوارابزار