کمپین ترامپ اطلاعات ۱۹۸ میلیون آمریکایی را بر روی اینترنت قرار داد


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک شرکت امنیت سایبری مستقر در کالیفرنیا، یک پایگاه داده مربوط به حدود ۲۰۰ میلیون رأی‌دهندگان آمریکایی یافته است که توسط پیمانکاران اطلاعاتی که در کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ «دونالد ترامپ» فعالیت داشتند بر روی سرور  کلود آمازون قرار داده شده بود.

این شرکت روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد، تحلیلگری که با شرکت امنیت سایبری «آپ گارد» همکاری دارد، در ۱۲ ژوئن توانست به این فایل دسترسی پیدا کند.

«کریس ویکری» تحلیلگر این شرکت توانست ۱٫۱ ترابایت اطلاعات از این پایگاه داده دانلود کند.

طبق این گزارش، حدود ۲۴ ترابایت از این فایل‌ها نیز به درستی پیکربندی شده بود تا از دسترسی عموم به آن جلوگیری شود. هنوز مشخص نیست آیا قبل از آنکه امنیت این اطلاعات در ۱۴ ژوئن تضمین شود، کسی به این پایگاه داده دسترسی پیدا کرده است یا خیر.

ویکری در بررسی‌ها پی برد که این پایگاه داده توسط پیمانکارانی جمع‌آوری شده‌ است که با کمیته ملی جمهوری‌خواهان در حین انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا همکاری داشتند.

این پایگاه داده در ژانویه ۲۰۱۷ به روز رسانی شده است و شامل نام، تاریخ تولد، آدرس منزل، شماره تلفن و جزئیات ثبت‌‌نام ۱۹۸ میلیون آمریکایی و همچنین قومیت‌ و ادیان رأی‌دهندگان می‌شود.

بنا بر این گزارش، این پایگاه داده همچنین شامل ۹٫۵ میلیارد نکته در باره تمایلات و رفتارهای رأی‌دهندگان آمریکایی می‌شود.

شرکت آپ گارد در این زمینه گفت: «گنجینه‌ای از اطلاعات سیاسی و تمایلات (رأی‌دهندگان) که کمپین ترامپ از آن استفاده می‌کرد».

این مخزن اطلاعات بر روی خدمات‌ وب آمازون قرار داده شده بود و هرفردی که به اینترنت دسترسی داشته باشد، تنها با مرور دامنه ۶ کاراکتری « dra-dw» می توانست به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.  

هنوز مشخص نیست که این پایگاه داده تا چه مدت در دسترس عموم بوده است.

آپ گارد یک شرکت امنیت سایبری استرالیایی است که در «مونت ویو» کالیفرنیا مستقر است.

انتهای پیام/Source link

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌تان را بنویسید:

نه − 5 =

رفتن به نوارابزار