نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:باید مراقب بود جاذبه ما را

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:باید مراقب بود جاذبه ما را سمت بیگانگان نبرد

✅ آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان:

دشمن شناسی مردم در این روزها ستودنی است و باید به صورت ریشه ای این مسئله را بررسی کرد.
ما به دوستی و دشمنی به دید یک احساس نگاه می کنیم و درست نیز است، اگر بخواهیم معنی حقیقی دوستی و دشمنی را بفهمیم، مبتنی بر مسائل عقلانی است و باید درست تعریف کنیم.
هر چیزی و هرکسی که به رشد انسان کمک کند دوست او و هر کس و هر چیزی که به نقص انسان منجر شود دشمن اوست و بهترین دوست انسان عقل اوست.
هر موقع احساساتی شدیم و قربان صدقه هم رفتیم، این دوستی نیست، دوستی در دین دارای یک جایگاه استثنایی است و جایگاهش را هیچ چیز نمی‌تواند بگیرد.
در احادیث آمده است که تمام دین دوستی و دشمنی است، آنچه شما به نام احکام، اخلاق و اعمال می شناسید همه مظاهر دوستی و دشمنی است اما حقیقت دین دوستی و دشمنی است.
اگر جاذبه ما به سمت انسانهای مومن، دین دار و محب خدا است و دافعه ما نسبت به انسان‌های بی ایمان، دزد و خائن است، ماهیت انسان در اینجا دیده می شود واگر بخواهیم در انسانیت به خودمان نمره بدهیم باید با این معیارها نمره بدهیم و خوشا به حال کسی که این گونه جاذبه و دافعه‌ای را داشته باشد.
ارزش انسان را دافعه و جاذبه تعیین می کند نه نماز، روزه، خمس و زکات، اگر جاذبه و دافعه تنظیم شود، بقیه موارد تکلیف و مظاهر است.
در روایات آمده است که اصل این است که اگر دلت به سمت انسانهای اهل ایمان نرفت حواست را جمع کن که دشمن آنجا حضور دارد و تو با مظاهر انسانی و الهی دشمنی می کنی، جاذبه و دافعه مهمترین مسئله است که ماهیت انسان را تعیین می کند و مواظب باشید جاذبه‌ شما را به سمت بیگانه نرود زیرا به هر مرحله ای که برسید دشمنان از یکدیگر طرفداری می کنند.
اگر در بین شما اهل ایمان کسی به سمت دشمنان رفت او را از خود ندانید و ظلم است که انسان، خدا، اولیا و ولی خدا و پیامبران را رها کند و به سمت افرادی برود که خدا آنها را نهی صریح کرده‌ است و این حقیقت ایمان و دین است که انسان قدرت پیدا کند و جاذبه و دافعه خود را کنترل کند و اگر این کار را انجام داد همه کارش درست است.

عشق آباد خبر
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@کانال عشق آباد خبر

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌تان را بنویسید:

16 + 2 =

رفتن به نوارابزار