احیا ،مرمت وبازسازی ۴۶ رشته قنات شهرستان طبس با اعتبارات

احیا ،مرمت وبازسازی ۴۶ رشته قنات شهرستان طبس با اعتبارات سال ۹۶

به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس باتوجه به پیگیری های صورت گرفته، میزان تخصیص اعتبارات احیا، مرمت و بازسازی قنوات شهرستان ازمحل منابع مختلف اعتباری استانی وملی درسال ۹۶ نسبت به سال گذشته نزدیک به ۶ برابر شده است .
داود بخشایی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اذعان داشت درسال گذشته از مجموع اعتبارات مصوب حوزه قنوات شهرستان از منابع استانی و ملی ۲۵۴۰ میلیون ریال به این شهرستان تخصیص داده شد که طی آن بازسازی و مرمت تعداد ۱۱ رشته قنات در بخش های مرکزی، دستگردان و دیهوک انجام گردید.
وی اظهار داشت: در سال جاری از مجموع ۱۶۸۰۰ میلیون ریال اعتبار مصوب قنوات شهرستان، مبلغ ۱۴۵۶۰ میلیون ریال از محل منابع اعتباری تملک دارائی های استانی، کمک های فنی اعتباری ملی قنوات و ماده ۱۲ مدیریت بحران تخصیص داده شده و عملیات اجرایی مرمت و بازسازی ۴۶ رشته قناتدر ۳ بخش این شهرستان در دست اقدام می باشد.
بخشایی افزود قنواتی که در سال جاری بیش از یک چهارم از مجموع ۱۹۱ رشته قنوات شهرستان از اعتبارات دولتی بهره مند شده اند و باتوجه به خشکسالی های ۱۸ ساله و کاهش شدید آب دهی منابع آبی شهرستان، تعداد قنوات تامین اعتبار شده جهت مرمت و بازسازی نسبت به سال گذشته ۶ برابر شده است .
مهندس بخشایی افزود: عملیات اساسی قنوات شامل کول گذاری، طوقه چینی و بغل بری بوده که با مقنیان خبره محلی این شهرستان عقد قرارداد گردیده است و تاکنون حدود ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌تان را بنویسید:

دو + 8 =

رفتن به نوارابزار