⚡️توصیه امنیتی:

⚡️توصیه امنیتی:
?از تماس های ناخواسته در تلگرام جلوگیری کنید!!!

?به منظور جلوگیری از تماس های ناخواسته در تلگرام می‌توانید بلک لیست یا وایت لیست ایجاد کنید. به عبارت دیگر، هر کاربر می‌تواند به منظور جلوگیری از تماس های ناخواسته در تلگرام به تنظیمات اپلیکیشن مراجعه کرده و به طور واضح نام کاربرانی که مایل به دریافت تماس از آن‌ها نیست را مشخص کند و یا به طور بالعکس، فقط نام کاربران دلخواه برای دریافت تماس از آن‌ها را تعیین کند. برای جلوگیری از تماس های ناخواسته در تلگرام و دسترسی به تنظیمات مربوط به این بخش، منوی کشویی برنامه را از سمت چپ باز کرده و وارد بخش Settings شوید. همانطور که می‌بینید، در این منو یک بخش جداگانه با عنوان Calls نیز اضافه شده که تاریخچه تماس‌های برقرار شده را در دل خود دارد.

?در صفحه بعد، گزینه Privacy & Security را انتخاب کنید. در این قسمت تمامی تنظیمات امنیتی و مرتبط با حریم خصوصی کاربر وجود دارند.

?همانطور که می‌بینید، در گزینه‌های مرتبط با بخش Privacy یک گزینه با عنوان Calls افزوده شده است. این گزینه در حالت پیشفرض بر روی همه (Everybody) قرار دارد، به این معنی که هر فردی حتی کاربران غیر مخاطب شما نیز قادر به تماس هستند. وارد این قسمت شوید.

?وقتی گزینه انتخاب شده همه (Everybody) است، می‌توانید بعد از لمس دکمه Add User در مقابل گزینه Never Allow، یک بلک لیست درست کنید. در این حالت، شما به همه کاربران اجازه تماس با خود را داده‌اید، به جز کاربرانی که در این لیست مشخص می‌کنید.

?در صورت انتخاب گزینه دوم یعنی مخاطب‌های من (My Contacts) به منظور جلوگیری از تماس های ناخواسته در تلگرام ، هم یک بلک لیست و هم یک وایت لیست در اختیارتان قرار داده می‌شود.

?در نهایت اگر گزینه هیچکس (Nobody) را برگزینید، دیگر هیچ فردی اعم از کاربران خارجی و حتی مخاطب‌های تلگرام قادر به برقرار تماس با شما نخواهند بود. البته، در این حالت یک وایت لیست در اختیارتان قرار داده می‌شود. با لمس دکمه Add User در مقابل گزینه Always Allow، می‌توانید مخاطب‌هایی که مایل به دریافت تماس از آن‌ها هستید را مشخص کنید. به نظر می‌رسد کارایی این گزینه برای جلوگیری از تماس های ناخواسته در تلگرام ، از بقیه موارد بیشتر است. در این حالت مشخص می‌کنید هیچ کاربر و یا مخاطبی قادر به برقراری تماس با شما نیست، مگر مخاطب‌هایی که خودتان مشخص می‌کنید.

@eshkabar

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌تان را بنویسید:

15 − سیزده =

رفتن به نوارابزار