‏ارزش دلاری تیمها ‏گرونترین: ‏فرانسه ‏اسپانیا ‏برزیل ‏ارزونترین: پاناما ‏عربستان ‏کاستاریکا ‏ایران @eshkabar

عشق آباد خبر
‏ارزش دلاری تیمها

‏گرونترین:
‏فرانسه
‏اسپانیا
‏برزیل

‏ارزونترین: پاناما
‏عربستان
‏کاستاریکا
‏ایران

@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:اݕۅطاݪݕ ږۻایے
@کانال عشق آباد خبر

➖ سالگرد شهادت دانشمند بزرگ اسلام یارو یاور مظلومان همراه

عشق آباد خبر
➖ سالگرد شهادت دانشمند بزرگ اسلام یارو یاور مظلومان همراه امام خمینی کبیر دکتر شهید چمران را تبریک و تسلیت عرض می نماییم.

پایگاه مقاومت بسیج شهید بهشتی عشق آباد

@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:mohammadreza
@کانال عشق آباد خبر

: بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا

:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاهِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ ذَلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ..
م
اقبال به نماز جمعه دشمن را ناکام وناراحت می کند چون با اقامه نماز جمعه نقشه های دشمن به هم می ریزد
مقام معظم رهبری

نماز جمعه این هفته مورخ ۱۳۹۷/۴/۱ به
امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین
تکمیلی امام جمعه محترم شهر عشق آباد بخش دستگردان برگزار می گردد
سخنران این هفته :
ریاست محترم دادگاه عمومی عشق آباد
زمان : ۱۲/۳۰
مکان
هیات محترم حسینی شهر عشق آباد

✳️ به فرمان قرآن کریم..؛
همه با هم بشتابیم… بسوی ذکر خدا

ستاد اقامه نماز جمعه بخش دستگردان شهر عشق آباد
ارسال شده توسط:Azizallah
@کانال عشق آباد خبر

جهت خدمت به همشهریان عزیزمون قیمتها را شکستیم.. ☎️ تماس از

جهت خدمت به همشهریان عزیزمون قیمتها را شکستیم..

☎️ تماس از شما
اجرای شبی شاد و خاطره انگیز با ما
تنها گروه دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان
فقط و فقط با قیمت ۱٫۲۰۰٫۰۰۰
با قشر کم درآمد و افراد کم بضاعت قطعا کنار میاییم
برادران صاحبی
شماره تماس ۰۹۱۳۲۵۰۱۹۶۶
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

#تقدیر_تقویم افراد عادیست و #تغییر_تدبیر انسان های عالی هنرستان فنی امام

#تقدیر_تقویم افراد عادیست و #تغییر_تدبیر انسان های عالی

هنرستان فنی امام خمینی (ره) طبس در سال ۱۳۶۸ باعنوان هنرستان جوار معدن تاسیس گردید ودر حال حاضر بامساحتی بیش از ۱۶۰۰۰ مترمربع بزرگترین واحد آموزشی فنی وحرفه ای مدیریت آموزش وپرورش شهرستان طبس بوده و به عنوان رکورددار کسب عنوان رتبه اول تاسوم کشوری در مسابقات علمی _ عملی هنرستانهای سطح کشور مطرح می باشدو هم اکنون در سه رشته معدن ،برق(الکتروتکنیک)و ساختمان مشغول به تربیت حدود۲۰۰ هنرجومی باشد.
این آموزشگاه دارای تجهیزات آموزشی مناسب بارشته های مذکور از قبیل کارگاههای تخصصی ،آزمایشگاه، همچنین مجهز به خوابگاه ،سلف سرویس وامکانات رفاهی جهت هنرجویان غیربومی وروستایی می باشد.
درسالهای اخیر نگاه ویژه ای از سوی مسئولین و دانش آموزان به هنرستانها شکل گرفته است واز مهمترین دلایل آن می توان از یکسو به اثرگذاری بی نظیر نوع آموزشهای موجود در هنرستانها نسبت به سایر مدارس باتوجه به کسب مهارتها وتخصص لازم جهت مشاغل کوچک وبزرگ برشمرد و از سوی دیگر تربیت نیروهای ماهر و حتی کار آفرین برای دستیابی به توسعه کشور و تحقق سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ دانست.
هنرستانهای فنی عنصر خودباوری وتوانمندی انجام کار فردی وگروهی را در جوانان پررنگ تر می کنند.
امکان ورود مستقیم هنرستانیها (در نظام جدید) به مقطع کارشناسی پیوسته سبب استقبال شدید از رشته های فنی وحرفه ای شده بطوریکه پیش بینی می شود در سال تحصیلی جدیدآمار هنرستانیها از مرز یک میلیون نفر در کشور بگذرد‌.
هنرستان فنی امام خمینی(ره) باتجربه ۲۹ ساله در تربیت نیروهای(دیپلم) فنی وکارآزموده در سال تحصیلی جدید (۹۸-۹۷) باحضور مهندسین ودبیران نامی شهرستان از علاقه مندان به تحصیل در رشته های فنی مذکور (در مقطع متوسطه دوم)بااولویت نخبگان پایه نهم شهرستان از اول تیرماه به دو صورت روزانه و شبانه روزی ثبت نام بعمل می آورد.
کسب اطلاعات بیشتر:
۳۲۸۲۳۲۲۰
۳۲۸۳۲۱۵۳
آدرس:بلوار امام رضا؛روبروی بیمارستان قدیم
معاونت اداره کل ومدیریت آموزش وپرورش شهرستان طبس
✍ هنرستان فنی امام خمینی(ره))
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

کشت آزمایشی گیاه کاملینا در شهرستان طبس به گزارش روابط عمومی

کشت آزمایشی گیاه کاملینا در شهرستان طبس
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس در سال زراعی ۹۷/۹۶ کاشت گیاه کاملینا برای اولین بار دربخش دستگردان شهرستان طبس انجام و محصول تولیدی برداشت شد.
آقای مهندس بخشایی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت:با عنایت اینکه شهرستان طبس مدت ۱۸ سال است که با خشکسالی های پی در پی روبرو می باشد به طوری که کاهش بارندگی موجب افت آب های زیر زمینی گردیده است .لذا این معاونت همواره سعی و تلاش می کند با همکاری مراکز تحقیقات کشاورزی نسبت به کشت آزمایشی گیاهانی که قابلیت کشت در زمین های با حاصلخیزی کمتر را دارا بوده واز مصرف آب کمتری وراندمان ودرآمد اقتصادی بالاتری برخور دارند در برنامه کاری خود قراردهد. کاملینا یا (کتان کش) گیاهی است که طی چند سال اخیرا زراعت آن به عنوان یک دانه روغنی در سطح کشور آغاز شده و دانه های روغنی در بین محصولات زراعی ازاهمیت خاصی برخوردار می باشند و پس از غلات دومین ذخایر غذایی جهانی را تشکیل می دهند.
وی افزود:روغن های نباتی بیشتر از دانه های روغنی نظیر سویا، آفتابگردان، پنبه دانه، بادام زمینی و کلزا به دست می آید که نیاز آبی بالاتری دارند و دارای محدودیت هایی از جنبه های مختلف کشت و شرایط اقلیمی هستند.گیاه دارویی – روغنی کاملینا گیاهی است که در سالهای اخیر توجه زیادی را به خود جلب کرده است و مهمترین مزیت آن، انجام کشت آن در پائیز و برداشت آن در اواخر فروردین ماه، نیاز آبی کمتر ، سازگاری بهتر با شرایط اقلیمی منطقه ،مقاومت فوق العاده به خشکی و سرمای بهاره ،حساسیت کمتر به شیوع آفات وعدم حساسیت گیاه به ریزش محصول در زمان برداشت می باشد. این گیاه مقاومت بالایی نسبت به آفات رایج در دانه های روغنی مانند سوسک گرده خوار دارد. پتانسیل تولید عملکرد در کاملینا به اثبات رسیده و به عنوان گزینه مناسب در تناوب با غلات دانه ریز مطرح می باشد. میانگین تولید در کشورهای اروپایی ۲٫۵-۲ تن در هکتار بوده و نظر به تاریخچه محدود کشت آن در ایران برداشت از مزارع کاشت شده عملکردی معادل ۱٫۵-۱ تن در هکتار را رقم زده است.
مهندس بخشایی میزان روغن دانه روغنی کاملینا را حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت دانه این گیاه سرشاز از امگا۳ ، پروتئین ها و ویتامین E است.و با مصرف ۳ کیلوگرم بذر در هر هکتار برای کاشت (به طور متوسط) می توان تراکم مطلوب در مزرعه ایجاد کرد.
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس سطح زیرکشت آزمایشی انجام شده این محصول را حدود ۴۵۰ متر مربع در روستا های احمدآباد جدید،محمدآبادقدیم و میان آباد بخش دستگردان با همکاری ۳ نفر از بهره برداران اعلام کرد و افزود در خصوص تهیه بذر و مشاوره فنی از مساعدت ورهنمودهای جناب آقای دکتر سید باقر محمودی معاون محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تحقیقات ،آموزش و ترویج کشاورزی و همچنین نظارت بر مراحل مختلف کاشت ،داشت و برداشت توسط آقای مهندس احمدی رئیس مرکز جهاد کشاورزی دستگردان بهره گرفته شده است.
آقای بخشایی گفت: معرفی گیاهان جدید می تواند با تغییرات الگوی کشت گامی موثر در جهت اقتصادی کردن کشاورزی، ایجاد اشتغال جدید و پایدار باشد. وتغییرات شدید اقلیمی ، شیوه های کشت، نیاز بازار ، پیشرفت تکنولوژی و … سبب شده است تا محققان در حوزه کشاورزی همواره به دنبال گیاهان جدید با قابلیتهای تغذیه ای و اقتصادی مناسب باشند. نظر به نیاز کم آبی گیاه، کشت پاییزه و سازگاری با اقلیم منطقه می توان امیدوار بود توسعه کشت این گیاه گامی مؤثر در جهت اقتصادی شدن کشاورزی منطقه و ایجاد اشتغال پایدار گردد.ودر صورتی که بازار مصرف این دانه روغنی و یا روغن استحصال شده تامین گردد پتانسیل توسعه کاشت این گیاه به خوبی در سطح شهرستان فراهم می باشد.
پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی شهرستان طبس.
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

اطلاعیه ترحیم هفتمین روز درگذشت مرحوم مغفور شادروان حاج غلامرضا

عشق آباد خبر
اطلاعیه ترحیم هفتمین روز درگذشت مرحوم مغفور شادروان حاج غلامرضا ابراهیمی روحش شاد
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

رفتن به نوارابزار