⚽یحیی گل محمدی جانشین برانکو در پرسپولیس؟ شنیده می‌شود یحیی گل

عشق آباد خبر
⚽یحیی گل محمدی جانشین برانکو در پرسپولیس؟

شنیده می‌شود یحیی گل محمدی از بند فسخ قرارداد خود در پدیده استفاده کرده و به پیشنهاد پرسپولیس جواب مثبت داده است
یحیی به همراه مجتبی حسینی و کریم باقری کادر فنی پرسپولیس را تشکیل می دهند.
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

▪ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفته است: در

▪ معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی گفته است: در کمیسیون راه‌ها و شورای ترافیک به موضوعات مربوط به تصادفات و این دست موضوعات تأکید شده اما این مسائل باید در جای خود مطرح شود تا ذهنیت منفی از استان برای گردشگران ایجاد نشود.

‼️پ.ن: راه های مواصلاتی یزد- طبس- عشق آباد- بشرویه-ارسک دیهوک، سرایان- ایسک- سه قلعه- و… در غرب استان به طور مستمر تلفات سنگین مالی و جانی دارد…
امیدواریم، عدم طرح علنی مشکلات، فراموشی مدیران ارشد در رسیدگی به وضعیت جاده ها را به دنبال نیاورد.

http://telegram.me/hamid_yazdanian

عشق آباد خبر
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@کانال عشق آباد خبر

شنبه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل معاون مالیات های

شنبه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور خبرداد: آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل روز شنبه اول تیرماه است. #اجتماعی

@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

ببینید قسمتی از برنامه امروز صبح بخیر ایران رو… جومه نارنجی


ببینید قسمتی از برنامه امروز صبح بخیر ایران رو…

جومه نارنجی آی جومه نارنجی

شبکه یک
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

مراجعه به پزشک وتجویز دارو سکه را سیستم بدن از

مراجعه به پزشک وتجویز دارو سکه را سیستم بدن از طریق روده ها دفع می کند پس چطور نصف یک عدد نخود یا لوبیا در گلوی فردی مانده است،در حالیکه سکه فلزی که چند برابر آن حجم دارد از گلو پایین رفته است و یا به فرض اینکه پایین نرفته است با عمل اندوسکوپی برداشته می شود.
 
بندی یک تر دستی بیش نیست
وی در پاسخ به این سؤال که چرا برخی پس از مراجعه به بندی می گویند حالشان بهبود یافته است؟ گفت: بندی یک تر دستی بیش نیست، اما چرا برخی با مراجعه به آنها در حالشان بهبودی احساس می کنند دلایل متعددی دارد از جمله اینکه دوره مریضی بیمار معمولا چند روزاست که بعد از سپری کردن آن خود بخود بهبود می یابد و اصلا ربطی به بندی ندارد و یا برخی  بیماران به خود تلقین میکنند که گلویش بند بوده است. اینها همه به پذیرش این باور غلط توسط این افراد کمک میکند.
 وی عنوان کرد:یکی دیگر از معضلات افراد به اصطلاح بندی مشکلات بهداشتی است که برای مراجعه کنندگانشان بوجود می آورند،  مثلا جسمی که می گویند از گلوی یک بچه بیرون آورده اند مواد مانده و فاسد شده ایست که در دهان فرد می گذارند و این آلودگی را برای آنها ایجاد می کند.
دکتر مسعود خطیبی گفت: روی سخن من  به آن دسته از افرادی است که به بندی مراجعه می کنند،در حالیکه وقتی یک قطره آب وارد نای می شود شما به شدت سرفه می کنید و برای لحظاتی حتی حالت خفگی به شما دست می دهد، چگونه یک استخوان به گفته خودشان چند روز و بعضی اوقات یک ماه  در گلویتان جا خوش کرده و تنها به تشخیص بندی کمی بی حال هستید و غذا نمی خورید آیا این مسئله ممکن است؟و جالب اینکه حالاتی مانند اسهال ، استفراغ و… که به عنوان نشانه بند بودن ذکر می کنند هیچ ربطی به گیر کردن جسمی در گلوی انسان ندارد. .
وی اظهار کرد: با فرهنگ سازی،اطلاع رسانی و آموزش میتوان به بر چیده شدن این باورهای غلط که در بین برخی افراد هست کمک کرد.
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

معالجه توسط بندی ها حقیقت یا باوری غلط حسن نیکنام –

معالجه توسط بندی ها حقیقت یا باوری غلط
حسن نیکنام – امروزه که در عصر تکنولوژی و فن آوری نو در همه زمینه ها از جمله پزشکی به سر می بریم اما با این وجود در بین اقشار جامعه هستند افرادی که روشهای به اصطلاح سنتی درمان را مفیدتر از نسخه های پزشکان امروزی و در واقع طب مدرن می دانند.
از جمله این روشها که در منطقه ما ( تربت حیدریه) در بین برخی افراد که تعداد آنها کم هم نیست وجود دارد اصطلاحی بنام بند شدن (گلو) و فردی که در معالجه این امر مهارت دارد که غالبا خانم هم هستند به بندی شهرت دارد. بندی فردی است که با یک فوت در بینی شخصی که که مثلا بند شده است شیئی را از گلویش خارج می کند.
برای آشنایی بیشتر با این شیوه معالجه خبرنگار نوید تربت به منزل یکی از بندی های تربت حیدریه رفت. جلو درب خانه آقا و خانم جوانی به همراه دختر کوچکشان منتظرندتا نوبتشان برسد. از آنها می پرسم برای چه اینجا آمده اید می گویند: دخترشان چند روز است که بی حال است و غذا نمی خورد. می گویم چرا به پزشک مراجعه نکردی؟ خانمش در جوابم می گوید: احتیاج به پزشک ندارد، وقتی غذا نمی خورد بینی اش می خارد. میاریمش بیش بندی وبعد از آن خوب می شود. مرد جوان می گوید، هر وقت دخترمان را پیش بندی می آورم پوست تخمه ای و یا استخوانی در می آورد. از او می پرسم تا به حال شده است جسمی از گلو خارج نکند می گوید :خیر حتما یک چیزی هست. وی ادامه میدهد البته من شخصا اعتقادی به این روش درمانی ندارم، نمی دانم شاید تلقین است. فکر نمی کنم واقعیت داشته باشد.پرسیدم پس چرا به اینجا مراجعه می کنی گفت: به اصرار زنم چون به گمان خودش از این کار نتیجه گرفته است.
 مرد جوان به نکته دیگری نیز اشاره کرد و آن هم اینکه شنیده است فردی در شهر دیگری ۷۰۰ هزار تومان می گیرد و این فن به اصطلاح بندی را آموزش می دهد. در همین جا خانم جوان دیگری، همراه پسر بچه اش از خانه بندی خارج می شود علت حضورش را جویا می شویم می گوید، پسرم را ساعتی قبل به بندی دیگر ی بردم و از گلویش تکه استخوانی در آورد من هم برای این که مطمئن شوم این کار واقعیت دارد بلافاصله به این بندی مراجعه کردم و در کمال تعجب بازهم دیدم استخوان دیگری از گلویش بیرون آورد. بعد از این دیگر به این جور درمان ها اعتقادی ندارم.
 زن میانسالی که منتظر یکی از اقوامش بود متوجه گفتگوی ما شد، جلو آمد و از تجربه شخصی اش در این باره چنین گفت؛ نوه ام یک هفته بود غذا نمی خورد، به پزشک مراجعه کردیم اما حالش بهبود نیافت، در صورتیکه پدر و مادرش به این شیوه اعتقادی نداشتند به اصرار من بچه را پیش بندی آوردیم، جسمی در گلویش بود بیرون آورد و حال فرزندمان بهبود یافت.
داخل خانه بندی  می رویم. زنی میانسال روی پله های حیاط خانه اش نشسته است،پسربچه ای که کاملا سالم است و هیچ مشکل و مریضی ندارد همراه من است. زن بندی می گوید کدامتان مریض هستید؟.با دست پسربچه را نشان می دهم. او را روی پله ها می نشاند و بعد از فوت کردن در بینی اش (که برای پسرک این عمل عذاب آور بود )در کمال ناباوری تکه استخوانی را مثلا از گلوی فردی که کاملا سالم است درمی آورد. از او می پرسم چگونه متوجه می شوید کسی گلویش بند شده است پاسخ می دهد، از نشانه هایی مثل اسهال؛ استفراغ، بی حالی، عدم تمایل به خوردن. البته اگر فردی جسمی به مدت زیاد در گلویش ماند ه باشد مژه های چشمانش به اصطلاح دسته می شود. از او می پرسم چند سال است به این کار مشغولید می گوید: دقیقا نمی دانم چه بگویم شاید ۲۰ سال، در این سالها از نوزاد گرفته تا افردسالخورده و همه اقشار جامعه مراجعه کننده داشته ام. وی در مورد در آمدی که از این کار نصیبش میشود میگوید: روزی۱۰ تا ۲۰ نفر مراجعه می کنند و از هر کدام حق الزحمه ای با توجه به توان مالیشان از هزار تومان گرفته تا ۳ هزار تومان می گیرم.
 
باوری غلط در معالجه بندی ها
دکتر مسعود خطیبی یکی از پزشکان شهر در این ارتباط می گوید: به لحاظ آناتومی در نای و مری بدن انسان جایی برای ماندن یا گیر کردن مواد اضافی وجسم خارجی وجود ندارد، مثلا اگر جسم خارجی وارد نای شود در همان لحظه با سرفه های شدید به بیرون رانده می شود و اگر بیرون نیاید یا باعث خفگی می شود و یا به ریه ها آسیب می رساند که در این صورت باید توسط عمل برو نکوسکوپی برداشته شود.
خطیبی گفت: در مورد سیستم مری باید بگویم که در مری هم هیچ جایی برای ماندن جسم خارجی نیست (مگر به دلیل ارثی و یا ضربه هایی که باعث فتق در مری می شود که در افراد به صورت نادر وجود دارد) و چنانچه چیزی در آن قسمت بماند با فوت بندی قابل بیرون راندن نیست.
وی افزود: اگر جسم  خارجی به هر دلیلی وارد مری شود، یا توسط سیستم بدن دفع می شود واگر دفع نشود با توجه به مشکلاتی که در بدن انسان ایجاد می کند باید با اندوسکوپی برداشته شود.
دکتر خطیبی ادامه داد: ببینید به عنوان مثال وقتی پسربچه ای  سکه ای را قورت داده است با
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@کانال عشق آباد خبر

️ جای قوه قضائیه بودید با مالک این شیرینی فروشی


️ جای قوه قضائیه بودید با مالک این شیرینی فروشی معروف الف شعبه یاسوج با این افتضاح چه می کردید؟

عشق آباد خبر
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@کانال عشق آباد خبر

سرقت دام در حال چَرا کنار جاده توسط تریلر

عشق آباد خبر
سرقت دام در حال چَرا کنار جاده توسط تریلر عبوری در منطقه ده محمد

⭕️ مامورین یگان حفاظت منابع طبیعی ومحیط زیست منطقه ده محمد ( آقایان غلامی وبهشتی) حین گشت زنی در منطقه حوض عزیز مشاهده نمودند یک دستگاه تریلر در کنار جاده متوقف و از گله در حال چَرا (که متعلق به اقای عباسی بودند) یک راس دام را دزدیده و داخل ماشین می اندازد و حرکت می کند.

جهت پیگیری به پاسگاه انتظامی ده محمد اطلاع داده که تریلر فوق توسط نیروهای پاسگاه ده محمد توقیف و ضمن بازرسی دام دزدیده شده از داخل تریلر کشف و به صاحب دام تحویل گردید.

عشق آباد خبر
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@کانال عشق آباد خبر

پخش برنامه روستا در مسیر توسعه از روستاهای شهرستان

پخش برنامه روستا
در مسیر توسعه
از روستاهای شهرستان طبس
امروز ساعت ۱۹۰۳۰ از شبکه خاوران (خراسان جنوبی) پخش خواهد شد
روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس
عشق آباد خبر
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@کانال عشق آباد خبر

وارده به عشق اباد خبر درخواست چند همشهری از بنیاد

وارده به عشق اباد خبر
درخواست چند همشهری از بنیاد مسکن

لطفا پیگیری کنید
برای وام مسکن امکان نداره یه روز مشخص کنند و مسئول بنیاد مسکن تشریف بیارن عشق آباد مدارک وام رو تحویل بگیرن که نیاز نباشه اینهمه مردم منطقه یک روز یا بیشتر از کار و زندگیشون بزنن برای وام برن طبس.

از بخشدار شورای شهر و بخش درخواست دارم این قضیه را پیگیری و اعلام فرمایند .
عشق آباد خبر
@کانال عشق آباد خبر
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@کانال عشق آباد خبر

رفتن به نوارابزار