خواهش میکنم برای نجات از بحران این روزها این متن

خواهش میکنم برای نجات از بحران این روزها این متن را کامل بخوانید:

آمریکا غلط بکنداگر بتواند به سرعت خودمان ایران را ویران کند

وای به حال ملتی که نداند بزنگاه آرامشش کجاست و وای به حال ملتی که خوب و بدخود را تشخیص ندهد! گرانی های مرد افکن اخیر ایران ناشی از دو علت است اول بی تدبیری و ناتوانی دولت در مبارزه با مفسدین و ناتوانی در جلوگیری از رانتخواری بسیاری از نورچشمی ها و ژن های خوب
دوم حرص و ولع بسیاری از مردم که برای سود بیشتر دست به هر کاری میزنند وبازار ایران را به لجن کشیدند، به حدی مردم برای یک ریال و یک دلار سود بیشتر از سر و کول هم بالا میروند که حتی نه فقرا بلکه بسیاری از متمولین مملکت ما حاضرند یک کلیه خود را بفروشند تا سود بیشتر به کف آرند،از صف دلار به صف سکه از خرید خودرو به طلا از سفیدی پنبه تا سیاهی قیر از پوشک تا پوشاک از نمک تا نمد از فلفل تا عسل نه شیرین و نه تلخ ونه شور و نه تند میکنیم فقط میخریم و میخریم !
شبیه داستان فروش پیازشهر مکه در بازار شهر مکه اگر کسی شایعه کندکه معامله فضولات گنجشک ثواب دنیوی و اخروی دارد،بعضیها از این مردم بزرگوار پول پرست،منزل خود را انبار فضله گنجشک میکنند!
چه بلایی برسر خودمان آورده ایم؟همین حرص و ولع های افسار گسیخته ،باعث بی سامانی اقتصاد فلاکت زده است، هنوز هم میگوییم مرگ بر آمریکا ( اما آمریکا غلط بکنداگر بتواند به این سرعت و به این راحتی ایران را ویران کند!) آمریکا ۴۰سال نتوانسته ما را زمین گیر کند اما خودمان در ۶ ماه ایران را ویران کردیم ! ای کاش عقل مدیریت بحران را از مردم ژاپن میآموختیم ، ای کاش مبارزه با بازار بیمار را از کفار یاد میگرفتیم ،که آنها نان دهان خود را میدهند تا یک سگ را از مرگ نجات دهند و ما نان از دهان هم می ربائیم تا برای روزگاری که معلوم نیست زنده میمانیم یا نه در انبار منازلمان احتکارکنیم ! به راستی برای مبارزه با گرانفروشی اگر چند روزکالای غیر ضروری و تجملاتی نخریم چه میشود؟ اگر چند روز قید سود بنیان برانداز سکه و دلار و طلا رابزنیم چه میشود؟
ترکها برای نجات کشور دلار می سوزانند و ما خود را میسوزانیم تا به دلار برسیم ! آیا کسی به فکر آبروی بر باد رفته ایران هست؟ همه با تأسی به یک تز غلط تحمیلی که میگویند چون مردم امیدی به مسولین ندارند خرید میکنند برای روز مبادا !
چه روزی مباداتر از امروز است که دولت و ملت متحد شدند تا ایران را با سوداگری ویران کنند! امید به مسولین نداشته باشید اما خدا را چه میکنید آیا به خدا هم امید ندارید؟ اصلا فکر کنیم مسولین دشمن ! پس تدبیر خودمان چه شده چرا صبح تا غروب خودمان باعث خرابی زندگی خودمان میشویم ؟ انگور و خیار و گوجه اگر نخریم آیا در مغازه ها خراب نمیشوند؟ فقط دو روز نخریم تا مغازه دار و باغدار و بنکدار از ترس خراب شدن مطاعشان دست از گرانفروشی بردارند !! آمریکا ما را تحریم کرده ما خرید اضافی را تحریم کنیم ! بعضیها را نه اسلام توانست آدم کند نه انقلاب و نه فرهنگ ایران ! ( البته اگر حرص دنیا طلبی از فرهنگ ایران چیزی باقی گذاشته باشد) راه مبارزه با گران فروشی نخریدن است نه زیاد خریدن ! آیا آمریکا شیر و پوشک و چسب و ایزی لایف و رنگ و دارو و آجر و آهن و سیمان و خودرو و صدها هزار قلم کالا را گران کرده؟
مگر به گفته وزیر نفت پتروشیمها تولید نمیکنند آیا ایادی استکبار، قیمت پلاستیک و لیوان یکبار مصرف را چند برابر کرده اند؟ آیا اسرائیل قیمت گوشت و مرغ را در ایران به اوج رسانده؟همه معترض گرانی هستیم اما عقلمان را آکبند رها کردیه ایم و برای خودرویی که نه قیمتش معلوم است نه تاریخ تحویلش مشخص و نه نوع آن معلوم است صف میبندیم برای خرید چیزی که نمیدانیم چیست ومیلیونها تومان پول واریز میکنیم ! دنیا از عقل ما سر در گریبان است! کدام ملت چنین کاری میکند که ما میکنیم؟پول خرید کل کارخانه بنز و ب ام و را در چند دقیقه به دست دولتمردانی دادیم که نمیدانند با آن چه کند! با این پول میتوانیم بزرگترین کارخانه های خودرو سازی مطرح دنیا را بخریم و سهام آن را به نام مردم کرده و به جای پراید زهوار در رفته و در پیتی آشغال ، ملت محترمی که قدر خودش را نمیداند را بنز سوار کنیم ! هیچ ملتی در دنیا جنس ندیده معامله نمیکنند بجز ملت با فرهنگ و با تمدن و با غیرت و تاریخ ساز ایران ! انصاف و وجدان به سرعت باد از ایران رخت بر بسته !
خودمان بازار را به هم ریختیم و زندانها پر از زندانی سکه های مهریه شده ،جوانان معذب از ترس طلای سر به فلک کشیده جرأت فکر ازدواج را هم ندارند
دختران بی جهیزیه بخاطر گرانی اثاث جهیزیه برای همیشه سوگلی خانه پدر خواهندماند
و این است سرنوشت ملتی که سودای سر را با سودای شکم معامله میکند و سرنوشت خود را با حرص و ولع رقم میزند …
( امیر ناصر غلامرضایی ۱۳۹۷/۷/۳ )
@eshkabar
ارسال شده توسط:۰۹۱۳۲۵۰۲۰۳۹ علی رجب زاده
@eshkabar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن