فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی: اعزام بیش از ۲۸۰تیم

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

اعزام بیش از ۲۸۰تیم جمع آوری آثار خدمت خاندان شهدا/ نقش پر رنگ جوانان در جشنواره های کنگره شهدا

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت: غیر از جشنواره ورزشی، دو جشنواره بزرگ نوشتن ۲هزار کتاب جیبی که اساتید و فرهنگیان استقبال خوبی داشتند و جشنواره تولید فیلم کوتاه اجرا شد.

سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام استان امشب در سومین کنگره سرداران و ۲۲۱شهید شهرستان طبس که در امامزاده حسین ابن موسی الکاظم طبس در حال برگزاری است اظهار داشت: طی دو سال گذشته برنامه ریزی شده است که سال ۹۷ سال نام و یاد شهدا و پراکندن عطر شهدا در خراسان جنوبی و استانهای هم جوار باشد.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه ها توسط مساجد، دانشگاه ها، مدارس، هیئات، ادارات و نهادها با همکاری مدیران استان محقق شده است افزود: ۸ اجلاسیه استانی، ۴ اجلاسیه شهرستانی و بیش از ۴۸۰یادواره بخش و دهستان با همت و همراهی مسئولین و در رأس آنها نماینده ولی فقیه در استان، روحانیون و ائمه جمعه برگزار شد که ۲۸ کمیته کنگره شهدا را مدیران کل استان مدیریت و پشتیبانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مردم، خیرین و مدیران و سپردن کارها به قشر جوان در کمیته ها از برنامه های مهم کنگره شهدا بوده است.

فرمانده سپاه استان با بیان اینکه خیلی از آثار و خاطرات شهدا در سینه ها و خانه ها مخفی مانده است عنوان کرد: بیش از ۲۸۰تیم جمع آوری خدمت خاندان شهدا رسیدند و بخش عمده ای از آثار و مصاحبه ها جمع آوری شده است که بخشی در کنگره شهدا نگاه داشته می شود.

وی اظهار داشت: در راستای برگزاری کنگره شهدای استان قریب ۸۵۰برنامه تدارک دیدیم از جمله ۱۴۵ کتاب و ۲۰۰برنامه تلویزیونی و رادیویی و بیش از ۶۰ فیلم کوتاه و بلند که تهیه شده است.

قاسمی متذکر شد: بکارگیری جوانان و نوجوانان در اولویت کار است و غیر از جشنواره ورزشی، دو جشنواره بزرگ نوشتن ۲هزار کتاب جیبی که اساتید و فرهنگیان استقبال خوبی داشتند و جشنواره تولید فیلم کوتاه اجرا شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری اجلاسیه فضای مجازی برای اولین بار در کشور تدارک دیده شده است و جوانان، اعضای کمیته فضای مجازی و فعالان این حوزه بسیار کمک کردند.

دبیر اجرایی کنگره شهدای استان با بیان اینکه ارتباط ۲هزار شهید با خانواده های قرآنی موجب شد که همه دوره ها با نام شهیدان در ماه رمضان ختم قرآن داشتند یادآور شد: کاروانهای راهیان نور با نام شهدا و در یک ماه گذشته در مناطق محروم و حاشیه شهرها ۳۶۰گروه جهادی به نام شهدا مزین بوده است.

وی ادامه داد: یادواره ها به صورت مردمی طرح ریزی، اجرا و پشتیبانی می شود و اکثر مدیران استانی و شهرستانی به دیدار خانواده شهدا می روند و هدایایی تقدیم ایشان می کنند.

سردار قاسمی عنوان داشت: بازسازی مزار شهدای گمنام و شهدای شهرستانها و المانهای ارزشی دفاع مقدس در همه شهرستانها در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های گرانقدر شهدا که در استان نیستند و در مشهد  ۳۶۰ خانواده شهدا از استان ما در آنجا هستند که در تهران برای آنها نیز یادواره داریم.

فرمانده سپاه استان افزود: شنبه ۲۱مهرماه  اجلاسیه اساتید ودانشجویان، یکشنبه اجلاسیه فرهنگیان و دانش آموزان و سه شنبه اجلاسیه نیروهای مسلح است که از سراسر کشور میهمانانی دعوت کردیم.

وی بیان داشت: رهبری در دیدار خانواده شهدای اهواز و پیشکسوتان دفاع مقدس تکلیف کردند به همه آنهای که در دفاع مقدس حضور داشتند که در تثبیت و تبلیغ ارزش های دفاع مقدس کار کنند و فرمودند اگر ما در این زمینه کوتاهی کنیم دشمن آثار و ارزش های دفاع مقدس را به میل خودش خواهد نوشت.

وی از همه پیشکسوتان دفاع مقدس در نیروهای مسلح خواست که آستین همت بالا بزنند و برای اینکه آثار دفاع مقدس ماندگار شود اسناد و اطلاعات خود را به مراکز جمع آوری و حفظ آثار دفاع مقدس بسپارند.

وی در پایان از زحمات فرماندار، امام جمعه، ستاد اجرایی و کمیته هایی که سپاه شهرستان طبس را در برگزاری مطلوب کنگره سرداران و ۲۲۱ شهید شهرستان همراهی کردند تقدیر و تشکر دارم.

منبع . خبرگزاری بسیج
@eshkabar
ارسال شده توسط:Ahmad Rajabzadeh
@eshkabar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن